Home Strefa Ucznia Strefa Nauczyciela Strefa Otwarta Sklep Matematyczny

VII Ogólnopolska Konferencja GeoGebryDnia 5.11.2016 odbyła się w Warszawie VII Ogólnopolska Konferencja GeoGebry. W tym roku jeden z wykładów dla uczestników konferencji pn."Na pozór nieistotne – jak skuteczniej uczyć matematyki" poprowadził Dariusz Kulma - Nauczyciel Roku 2008 i autor materiałów dydaktycznych naszego portalu.

Tematyką wykładu były takie elementy nauczania matematyki, które na pozór wydają się nieistotne jak np. odpowiedni system powtórek skutkujący wzrostem skuteczności w zapamiętywaniu materiału, wykorzystanie psychologii poznawczej i reguł wpływu społecznego czy jakość wizualna materiałów dydaktycznych, w tym również nowoczesnych materiałów audiowizualnych. Podczas wykładu prowadzący zaprosił do korzystania z portali (m.in. Matematyki Innego Wymiaru), przedstawiając z jakich gotowych materiałów korzystać i gdzie ich szukać, żeby usprawnić proces dydaktyczny. Wspólnie z uczestnikami próbował wskazać gdzie są obszary, które nauczyciele wykorzystują rzadko, a które mogą wpłynąć na poprawę wyników nauczania? Jak będzie wyglądać nauczanie matematyki za kilka czy kilkanaście lat? Na co zwrócić uwagę w komunikacji pokolenia X z pokoleniem Y i Z?

Tematyka wykładu, choć odbiegająca od stricte matematycznego, spotkała sie z ogromnie entuzjastycznym przyjęciem uczestników. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie na konferencję i tak miłe przyjęcie.

Adres
Mińsk Mazowiecki, ul. Okrzei 7
Kontakt
T. +48 51-77777-51
W sprawach dotyczących sklepu:
sklep@elitmat.pl
W pozostałych:
elitmat@elitmat.pl

Polityka prywatnosci